תחרות חנוכיות 2015

קבוצת עלייה היא עם החנוכיה הממוחזרת היא הזוכה במקום הראשון בתחרות החנוכיות של הדסה נעורים.

סחתיין על ההשקעה, יצא מדהים!

מגמת מדעי הבריאות והסיעוד

פנימייהבמסגרת המגמה ניגשים התלמידים הלומדים בכפר הנוער נעורים לבגרות עיונית ואיכותית בהיקף של 11 י"ל המקנה בונוס לקבלה לאוניברסיטה ותעודת מקצוע של סייעת לאחות.


במסגרת הלימודים לומדים בכתה ובמעבדות על מערכות שונות בגוף האדם, כמו מערכת העצבים והמח, מערכת העיכול והתזונה, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת המין והרבייה.


בכל מערכת לומדים על המבנה, התפקוד, תחזוקה לצורך שמירת הבריאות ומחלות בסיסיות. בנוסף לכך לומדים על הטיפול בחולה ואחת לשבוע נוסעים לבית חולים כדי להתנסות בצורה מעשית. הרציניים יקבלו גם קורס מע"ר של מד"א.


המגמה בבית הספר מיועדת לנערים ונערות רציניים בעלי כושר לימודי ומוטיבציה ורצון לעזור לאנשים, אשר רוצים לרכוש מקצוע לחיים.

 

בסיום הלימודים יוכלו התלמידים להתגייס לצבא כחובשים או פרמדיקים ולהמשיך באופן ישיר ללימודים לאח/ות מוסמכת בצפת או בבאר שבע.

כפר הנוער | מגמת מדעי הסביבה

אודות המגמה

מדעי הסביבה בפנימיה

הכיוון בו יתפתח תחום הטכנולוגיה בשנים הבאות יקבע רבות את איכות החיים שלנו ולא רק את רמת החיים, והבנת יחסי הגומלין בין בני האדם לסביבה היא מהותית וקריטית לשם כך.

 

לימודי מדעי הסביבה בבית הספר נעורים עוסקים ביחסי גומלין אלו.  לימודי מדעי הסביבה פונים אל ציבור התלמידים שוחר הטבע והטיולים, אל אלו מבינכם אשר קידום איכות הסביבה חשוב להם כמקצוע וכדרך חיים – למי שרוצה להשפיע ולשנות.

 

הלימודים עוסקים במורכבות הרבה בה אנו נמצאים כיום, יחד נחקור את הקשר בין האדם לסביבה מבחינה מדעית, טכנולוגית וחברתית.

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בפנימיה בנעורים משלבת נושאים מרתקים מתחום מדעי הטבע בהיבטים אנושיים. כמו כן נושאים הפותחים אפשרויות לפתרון בעיות סביבתיות קרובות וגלובליות, כגון: סביבה טבעית - הביוספירה, השפעת האדם - הטכנוספירה.

 

קבוצות קטנות

הלימוד נעשה בקבוצות קטנות וכולל זמן מעבדה ומחקר, סדנאות סביבתיות, ניתן לשלב את הלימודים במגמת מדעי הסביבה יחד עם מגמות מדעיות אחרות.

 

בין נושאי הלימוד: מערכות אקולוגיות טבעיות, בעיות אקולוגיות גלובאליות, זיהום אוויר, מיחזור חומרים, זיהום מקורות המים, טיפול בשפכים, מניעת זיהום מי תהום, תכנון סביבתי, תכנון בניין ערים,  ועוד.

 

בנוסף לנושאי הלימוד הרגילים ישולבו גם סיורים בטבע, במפעלי תעשיה ועסקים חקלאיים. כמו כן יועברו הרצאות בנושאי אקטואליה סביבתיים על ידי מגוון מרצים.

 

זכייה בפרס ארצי

מגמת מדעי הסביבה בכפר נוער הדסה נעורים זכתה בפרס ארצי לקידום הנושאים הסביבתיים בשנת 2008.


מגמת חקלאות והתמחות בבע"ח (סוסים)

אודות המגמה

המגמה מדגישה  את הקשר החיוני בין תרבותנו לסביבתנו, בכל מקום בעולם, ושואפת להשיג איזון בר קיימא בינינו לבין הסביבה כפי שמדגישה שיטת הפראמה קלצ'ר.

הדגש במגמה הוא על שימוש מושכל וחסכוני במשאבים בנכסי כדור הארץ ודאגה לאדמה ופוריותה  והיא מתאימה לכל אקלים,תרבות, אמונה וצורת חיים שהמטרה היא הרחבת השפע.

 

במגמה -  בתחום החקלאות אנו מיישמים את שיטת הפארמה קלצ'ר והתלמידים לומדים על תולדות החקלאות, כלכלת המשק החי והשפעתו על הסביבה באופן תיאורטי ומעשי, מקומה בעולם ובארץ של כלכלת המשק החי, היבטים סביבתיים, מזון והרכבו, מקומה של החקלאות כספק מזון ועל שימוש מושכל בכל אלו.

 

התמחות בבע"ח

כפרי נוער בישראלבנושא הסוסים לומדים התלמידים על בעלי חיים באופן כללי, ובאופן ממוקד בסוסים על המערכות העיקריות בגוף הסוס: רבייה, עיכול, נשימה, חיסון, על ויסות חום בבעלי חיים שונים, גזעי סוסים, אבולוציה של הסוס, מחלות היגיינה, טיפול, האכלה ורכיבה. הלימודים המעשיים מתקיימים פעמיים בשבוע בחוות סוסים הנמצאת בכפר נוער 'הדסה נעורים'.

 

המגמה מיועדת לכל התלמידים אך בעיקר לחובבי בעלי חיים וסוסים בפרט ולכל למי שאוהב את המגע עם הטבע.

 

הבגרות במגמה

הבגרות  במגמה  מקנה  5 יחידות וקיימת גם אפשרות ל- 3 יחידות:

הבגרות מורכבת מ- 2 יחידות מעשיות אשר לומדים בחוות הסוסים עם מדריכים מקצועיים, ו- 3 יחידות עיוניות: 1 בכתה י"א ו- 2 בכתה י"ב.

במקביל ללימודי חקלאות והתמחות בסוסים מפתחים התלמידים גם כישורים אישיים ובינאישיים, התורמים לפיתוח הדימוי העצמי ומסייעים להתמודד בהצלחה עם המשימות ההתפתחותיות של גיל הנעורים.

 

פארמה קאלצ'ר

פינת החי בפנימייהאחד המתחמים אשר מבלים בו תלמידי המגמה ואשר פועל על פי שיטת הפארמה קאלצ'ר הינו פינת החי שנבנה ועוצב ע"י עובדי כפר הנוער וע"י נערים ונערות החיים בפנימייה.

 

בפינת החי נמצאים בעלי חיים שונים כמו: נחשים, חמוסים, דגים, כבשים, עזים ועוד. פינת החי ממוקמת במקום נוח אליו יכולים להגיע אף אורחים מבחוץ והנערים והנערות דואגים לתחזוקה השוטפת.

 

בכך, כפר הנוער הדסה נעורים, דואג לא רק לצרכים הלימודיים של בני הנוער אלא גם מאפשר תעסוקה יומיומית אשר תורמת לתחושת המסוגלות, לדימוי העצמי ומעודדת התנסות יומיומית במשימות מגוונות.

מגמת ניהול עסקי

כללי

בעולם כיום ישנה דרישה משמעותית לאנשי עסקים המבינים ומכירים את העולם  העסקי ואת המושגים בו.

 

לימוד ניהול עסקי מתקדם בכפר הנוער "הדסה נעורים" כולל את ניהול כוח אדם ויחדי עבודה בשוק העסקי, יסודות הכלכלה וחשבונאות, כל יישומי האופיס, הרצאות אורחים מהמגזר העסקי וסיורים במפעלי הייטק - כל זאת על מנת לפתוח פתח להצלחה בעולם העיסקי.

 

מסלול הלימודים בכפר נוער נעורים כולל תעודת בגרות מלאה ולמצטינים קורסי העשרה בתחום השיווק והיזמות

 

הלימודים כוללים את הנושאים הבאים:

ניהול יסודות החשבונאות
לימודים אלו יתנו מענה בהכרת מושגי יסוד בתחום החשבונאות, החל מפעילות כלכלית עסקית, הבנה מעמיקה בדוחות הכספיים, דוחות מע"מ, שכר דירה ועוד. כמו כן ילמדו הנושאים המרכזיים הבאים: הבנקים ותפקידיהם, דוחות כספיים, שכר עבודה במשק, הכנת תיעוד לפעילות כלכלית בעסק.

 

כלכלה
תפקוד פעיל ויעיל של המשק מתאפשר באמצעות מקצוע הכלכלה הפועל למען שיפור רמת החיים ואייכות החיים של אזרחי המדינה. במקצוע זה נבין לעומק את המורכבות בכלכלה הייחודית למדינת ישראל ואת השפעת מדינות העולם על כלכלת ישראל.


כמו כן נעסוק במבנה וארגון הייצור במשק, הצרכנים, הביקוש וקביעת המחיר, המשק כמערכת הכוללת אמצעי תשלום, תעסוקה ואבטלה, תקציב הממשלה ומעורבותה במשק, סחר חוץ ומאזן תשלומים.

 

מבנה ותהליכים בארגון
נושא זה מתייחס לחשיבות התהליכים לתפקוד יעיל של המערכת הארגונית ושל מערכות החברה והמשק. חשיבות הניהול לארגון, סיוע ארגונים, הארגון וסביבתו, עקרונות המבנה הפורמאלי, תצורות של מבנים ארגוניים, בסיסים לחלוקת עבודה, המערכת הבלתי פורמאלית בארגון, מערכות תקשורת בארגון, תהליכים בניהול הארגון, ניהול פרוייקטים.

 

תורת המנהל
נושא זה צולל לעומק אל התחומים רלוונטיים ומעניינים כגון: סוציאולוגיה, פסיכולוגיה, כלכלה, פוליטיקה, אנתרופולוגיה. תוך כדי חשיבות רבה בהבנת תהליכי ניהול ודרכי מימושם לצורך השגת תפקוד יעיל של מערכות אירגוניות כגון פנימיות וכפרי נוער ומערכות החברה והמשק.


ניהול בארגון, רמת הניהול בארגון, גישות בניהול ארגונים, התהליך הניהולי בארגון, מנהיגות בארגון, עיצוב תדמית הארגון, ניהול תהליכי שינוי, וזמות ויזמים, מחזור חיי הארגון, ערכים ואתיקה בארגון.

מאמרים נוספים...השאירו פרטים ונחזור אליכם:

שם:
טלפון:
מייל:
נושא:
Joomla templates by Joomlashine